poniedziałek, 24 lutego 2014

Kabina ,,Walk in"

Kabiny typu walk in szturmem weszły na rynek podbijając wszystkie magazyny wnętrzarskie, programy telewizyjne oraz sklepy. Zastąpiły pospolite białe kabiny z plastiku z topornym brodzikiem oraz z tendencją do niedomykania i koniecznością częstego mycia.

Czym się wyróżniają? Tym, że są ze szkła, że można skompletować każdy wymiar i kształt, dużym wyborem szyb od przezroczystej po szybę z nadrukiem, nadają niesamowitą klasę i dodają przestrzeni w każdej łazience.

Jeżeli chcemy mieć taką kabinę u siebie to:
-jeżeli urządzamy dom decyzję musimy podjąć podczas rozprowadzania instalacji wodnokanalizacyjnej
-jeżeli urządzamy mieszkanie to musimy poznać warunki jakie mamy, czy możemy wkuć instalację w strop czy musi pozostać na zewnątrz.
Poznaliśmy uwarunkowania łazienki teraz musimy zadecydować czy kabina będzie miała brodzik czy będzie z płytek z odpływem linowym. Osobiście uważam, że kabina na płytkach jest o wiele ciekawsza, nie jesteśmy ograniczeni wymiarami brodzika, mamy jednolitą podłogę przez co łazienka wyda się większa.

Decydując się na opływ liniowy mamy dwa wyjścia (zależne od wcześniejszych uwarunkowań) albo instalacje wkuwamy w podłogę albo wylewamy podest, należy pamiętać aby w każdym z przypadków zachować spadek min 2%, aby woda bez przeszkód mogła spływać.

W takiej kabinie najczęściej stosuję się deszczownice bądź panele natryskowe, w tym przypadku mamy do wybory technologie podtynkową lub natynkową, również wszystko zależy od wcześniejszych uwarunkować. Różnią się tym, że pierwszy całe okablowanie ma schowane w ścianie tak jak na basenach, a drugi ma pozostawione w sposób dekoracyjny te elementy na zewnątrz.

W tej chwili na rynku są dostępne kabiny w zestawach o różnych wymiarach, można zamawiać oddzielne ścianki, bądź całą kabinę na wymiar u sprzedawcy. Moim zdaniem istotne jest aby szybka miała specjalną powłokę dzięki której na szybkie nie zostają smugi oraz zacieki ponieważ woda po niej spływa oraz chroni przed osadzaniem się osadów z mydła, zapobiega powstawaniu kamienia oraz ułatwia czyszczenie.

Ważne jest aby kabina została odpowiednio za silikowana zapobiegnie to przelewaniu się wody, warto też zwrócić uwagę na fugę użytą w miejscu prysznica powinna ona być lepszej jakości oraz wchłaniać mniej wody, w miejscu kabiny nie może być ogrzewania podłogowego które często stosuję się w łazienkach.

Do czyszczenia kabiny warto używać specjalnych preparatów które odświeżą powłokę bądź ją dodadzą, wystarczy również zwykły płyn do szyb.

Kabina tego typu jest idealnym rozwiązaniem do małych łazienek bądź dużych pokoi kąpielowych, wszędzie będzie pasować idealnie i spełniać swoją funkcję.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz