wtorek, 18 lutego 2014

Przytulnie, jak w domu.


Jedną z  najważniejszych cech jaką powinniśmy się kierować podczas urządzania swojego domu jest przytulność.
Przytulność powinna dawać uczucie ciepła, wygody, spokoju i komfortu.  
Dlaczego uważam ją za jedną z najważniejszych cech? Ponieważ moim zdaniem to ona oddaje klimat i atmosferę domu, powoduję że nie chcemy wychodzić z pokoju, a kanapa bądź łóżko kuszą nas aby tylko na nich leżeć:)
Jak osiągnąć taki efekt? To bardzo proste, wystarczy odpowiednio zestawić kolory, dobrać grube ale lejące się zasłony, poduchy, dywan, obraz oraz  kilka pamiątek bądź bibelotów które ,,udowodnią" że tu mieszkasz.

Kolory powinny być ciepłe, każdy przedmiot powinien mieć ten sam kolor lecz w pochodnych odcieniach aby tworzyły jedną spójną całość. 
Kolorami uznawanymi za ciepłe są wszystkie odcienie brązów, beżów, szarości i bieli.





Użycie tkanin w każdej postaci poskromi surowość wnętrza, czy to zasłony,poduchy czy dywan zawsze dzięki nim w pomieszczeniu zrobi się cieplej i przyjaźniej. Uzyskamy klimat.






Ostatnimi elementami są obrazy, bibeloty i pamiątki pokażą one, że jest to pomieszczenie które ,,żyje", opowie coś o właścicielach, o domu, o charakterze tego miejsca, najlepiej te elementy dobierać pod siebie.
Jeżeli kolekcjonujecie jakieś przedmiotu (ja zbieram kubki z podróży, każdy od spodu jest podpisany datą, a kiedy na nie patrze to w głowie mam tylko ciepłe myśli) możecie je uwydatnić i pokazać, oczywiście w delikatny sposób. Moje kubki będą miały przygotowaną podświetlaną wnękę tak, abym zawsze mogła je widzieć i wspominać:)




Osobiście uwielbiam przytulne i ciepłe wnętrza, czuję się w nich idealnie i o to właśnie w tym chodzi aby dom był domem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz