poniedziałek, 17 marca 2014

Co warto wiedzieć kupując lodówkę.

W sobotę miał być wpis z montażem szyny sufitowej, jeszcze o tym nie wiecie ale należę do osób bardzo roztargnionych i zapominalskich tak więc zrobiłam zdjęcia podczas montażu ale zapomniałam o najważniejszym o efekcie końcowym, a szyny zdejmowałam bo będę malować:)
 Tak więc wpis całości pojawi się w przyszłym tygodniu, z dodatkiem jak malować ściany.

Koniec mojego kajania się teraz przejdźmy do dzisiejszego tematu, a mianowicie co warto wiedzieć kupując lodówkę. 

Pierwszy podział lodówek do lodówki wolnostojące i lodówki do zabudowy, podział każdemu znany zależny od projektu kuchni i naszego wyobrażenia na nią.

Drugi podział do rodzaje lodówek: lodówka, lodówko-zamrażarka, lodówka ,,side by side". Pierwsza to lodówka bez systemu zamrażania, druga najbardziej typowa posiada system chłodzenia i zamrażania, trzecia to lodówka z drzwiami otwieranymi skrzydłowo. 

Podstawowym czynnikiem kierującym podczas kupowania powinna być pojemność sprzętu, zależy ona od naszego stylu życia bądź ilości osób w domu. Należy zwrócić uwagę na poziom hałasu lodówki oraz układ w środku: półki, szuflady i balkoniki. 

U większości producentów montaż drzwi lodówki jest obustronny, możemy dzięki temu sami zdecydować na którą stronę będzie nam wygodniej z otwieraniem.

Funkcje zapewniane przez producentów to:
- No Frost system bez szronowy dostępny zarówno w chłodziarce jak i zamrażalce, powoduje nie powstawanie szronu na elementach wyposażenia i produktach. Dzięki niemu nie trzeba rozmrażać lodówki ponieważ jest to robione automatycznie przez nią samą. Jedyną wadą jest szybsze psucie się produktów z powodu dużej wilgotności, można temu zapobiec przez trzymanie jedzenia w pojemnikach.
- różnego rodzaju wyświetlacze wskazujące temperatury. 
- system automatycznego odszraniania 
- szybkie chłodzenie i zamrażanie 
- systemy zapewniające dłuższą świeżość produktów mięsnych, warzyw i owoców
- powłoki antybakteryjne zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów nawet po przeterminowaniu produktu
- systemy alarmujące o niedomkniętych drzwiach
- wewnętrzne wentylatory zapewniające świeży zapach w lodówce i nie przenikanie zapachów
- tryb wakacyjny obniżanie poboru energii urządzenia
- wyodrębnienie stref chłodzenia czyli różne temperatury na różnych półkach/szufladach

Dodatkowe funkcje:
- wbudowane kostkarki do lodu
- barek
- filtr wody
- wyświetlacze z funkcjami książek kucharskich, telewizora czy możliwość podłączenia internetu

Każdy producent lodówek proponuje coraz to nowsze technologie, każdy stosuje inne nazwy do danej funkcji, a  to co wymieniłam jest w tej chwili podstawą na rynku. Zmienia się to bardzo szybko, firmy prześcigają się o to kto pierwszy wprowadzi jakąś innowację. 

Kupując lodówkę należy kierować się tym czego potrzebujemy i czego brakowało nam w poprzednim sprzęcie, zwracając uwagę na te aspekty na pewno znajdziemy urządzenie idealne.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz