środa, 5 marca 2014

Szarości.

Jestem zwolenniczką prostych, eleganckich i przytulnych wnętrz. Lubię monochromatyczne ciepłe barwy, bez zbędnej jaskrawości. W czołówce moich ulubionych kolorów są brązy, biel i szarości o których chcę dziś pisać.

Większość osób kolor szary kojarzy z czymś nudnym, przygaszonym i smutnym, ja natomiast uznaje ten kolor za uniwersalny, sprawdzający się w każdym wnętrzu i w każdej stylistyce. Szarość możemy zastosować w każdym pomieszczeniu zarówno w pokoju dziennym jak i w łazience,teraz nawet w pokoju dziecięcym w połączeniu z innym kolorem.

Kolor szary może być barwą dominującą albo akcentem, może być na ścianach bądź meblach wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć. Odcieni szarego jest bardzo dużo, przy ciemnych odmianach trzeba uważać aby nie zmniejszyć optycznie pomieszczenia, ciemne odcienie najlepiej używać w miejscach nasłonecznionych, bądź z elementami powiększającymi przestrzeń jak lustra czy fototapety z głębią.

Szarość mimo wszystko może się okazać bardzo przytulna, możemy ją łączyć z innymi kolorami począwszy od bieli po żółte elementy, aktualnie bardzo modne. Najlepsze jest to, że w zależności jak połączmy elementy we wnętrzu kolor ten może być dominujący, pokazany jako główny atrybut bądź całkowicie neutralny stanowiący tylko tło do całości.

Szarość w kuchni:
Szarość w pokoju dziennym:
Szarość w pokoju dziecięcym:


Kolor szary jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących elegancję, stroniącym od mocnych barw i dla osób niezdecydowanych. Szarość zawsze będzie pasować do wszystkiego jest ponad czasowa i nigdy nie wyjdzie z mody. Dodatkowo nie zmieniając koloru ścian możemy przekształcać nasze wnętrze drobiazgami, a ono za każdym razem będzie wyglądało inaczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz