wtorek, 1 kwietnia 2014

Jadalnia.

Przy urządzaniu wnętrz jadalnia często jest pomijana, najczęściej z powodu braku miejsca na jej usytuowanie. Jeżeli mamy mieszkanie w bloku gdzie salon i kuchnia mają łącznie 25 m2 to nie ma się co dziwić, zamiast tradycyjnego stołu wybieramy barek bądź wyspę z miejscami do siedzenia, a miejscem dla rodziny bądź gości staje się większa kanapa. Osobiście uważam, że jadalnia jest ważnym miejscem w domu, powinniśmy wygospodarować chociaż kawałek przestrzeni na stół i krzesła chodź by tylko dla domowników, tak by móc zjeść wspólny posiłek.

Jadalnia fantastycznie nadaję się do oddzielenia kuchni od miejsca wypoczynkowego w przypadku łączonego aneksu z salonem, może być oddzielnym pomieszczeniem bądź wydzieloną częścią salonu, wszystko zależy od rozkładu naszego mieszkania bądź domu.  

Z perspektywy urządzania istotne jest aby zapewnić łączność pomiędzy kuchnią, jadalnia, a salonem bo tak naprawdę są to trzy główne pomieszczenia w domu oddzielające część dzienną od prywatnej, są to pomieszczenia reprezentatywne które zobaczy najwięcej osób. Stół dopasujmy wielkością do wnętrza aby nie był za mały ani za duży, pamiętajcie, że teraz stół który w trybie dziennym ma 140x90 po rozłożeniu może mieć wymiar 340x90. Na runku są dostępne miliony rodzai wzorów krzeseł, zwróćcie uwagę na dopasowanie ich materiału do sofy, na to czy nie będą zbyt toporne do wnętrza i czy w ogóle mają mieć część materiałową bo mogą być nawet transparentne. Pamiętajcie o dobrym oświetleniu stołu, najmodniejsze są wiszące lampy znajdujące się centralnie nad stołem. 

Starajcie się zmieścić jadalnie w swoich wnętrzach gdyż jest niezastąpionym elementem do spędzania wspólnych chwil z rodziną i przyjaciółmi,przy urządzaniu przyjęć i świąt, a także przy codziennych obiadach. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz