wtorek, 10 czerwca 2014

Kominek, nieodzowny element w każdym domu.

Uwielbiam długie jesienne i zimowe wieczory, kiedy w półmroku mogę usiąść na wygodnym fotelu, zanurzyć się w mięciutkim kocu i delektować ciepłem płynącym z kominka, odgłosem strzelającego od ognia drzewa oraz tym uroczym klimatem, dzięki któremu mogę się zrelaksować i odpłynąć gdzieś w moich myślach.

To jest największa zaleta posiadania kominka, relaks i spokój jaki może nam zapewnić. Dlatego nie wyobrażam sobie domu bez kominka, chodź teraz nawet w mieszkaniach zwykły kominem możemy zastąpić biokominkiem, ale on według mnie zapewnia tylko efekt estetyczny.

Kominki są pięknym wykończeniem wnętrza, zazwyczaj znajdują się w centralnej części domu. Możemy ich użyć do oddzielenia części jadalnej z wypoczynkową, holu od części dziennej, mogą stanowić centralny element bądź być w rogu na uboczu, wszystko zależy od tego do czego ten kominek ma nam służyć i jaki mamy na niego pomysł. Dodatkowymi elementami mogą być półki na drewno, dodatkowe oświetlenie bądź ciekawe wykończenie kominka.

Należy pamiętać, że wstępny pomysł na kominek najlepiej jest mieć już przy rozpoczęciu budowy, ponieważ architekt musi uwzględnić na projekcie szyb odprowadzający bez którego naturalny kominek nie powstanie.

Teraz rozpłyńcie się w inspiracjach, a ja nie mogę się doczekać chłodniejszego wieczoru kiedy będę mogła zanurzyć się w swoim świecie.Ideał! <3

1 komentarz: