środa, 17 września 2014

Pamiątka z podróży, zbieracie?

Lubicie przywozić z podróży pamiątki? Może zbieracie znaczki, pocztówki, figurki bądź magnesy? My mamy hopla na punkcie kubków! 

Nasz pierwszy kubek kupiliśmy nad morzem, było to Władysławowo w 2009 roku, zastanawialiśmy się wtedy jakie przedmioty zacząć zbierać z wyjazdów aby stało się to naszą tradycją, aż pewnego wieczoru spacerując deptakiem zaczepił nas starszy pan który zaproponował zakup kubka! 

Tak pozostało do dziś i od tamtej pory nigdy z żadnego wyjazdu nie wróciliśmy bez tego gadżetu, nawet czasem gdzieś jedziemy tylko po to by go kupić ponieważ stwierdzamy, że przydał by się jakiś nowy do naszej kolekcji.

Kubki które wybieramy mają zawsze jakiś charakterystyczny element danego miejsca, nazwę miejscowości, a już w domu na spodzie zapisujemy rok zakupu (tak, żebyśmy pamiętali). 

W przyszłości chciała bym aby miały swoje specjalne miejsce, w końcu to nasza najcenniejsza pamiątka za którą zrobimy wszystko, a każdy z nich jest tak samo ważny. Myślimy o wnękach ściennych w jadalni bądź kuchni, podświetlanych abyśmy zawsze je widzieli bądź specjalnych drewnianych półkach, na pewno musi to być miejsce centralne, bądź bardzo wyraziste ponieważ chcemy by miały charakter przewodni, dodawały ciepła i przytulności.  

Uwierzcie, że taka mała rzecz potrafi naprawdę nawet w najgorszy dzień wywołać uśmiech na twarzy, kiedy spojrzysz na półkę masz przed oczami tysiące cudownych wspomnień, a patrząc na rok przychodzą na myśl sytuację o których możesz rozmawiać godzinami:) 
2 komentarze:

  1. Ja zbieram z każdego miejsca poduszek bądź żaby taka moja obsesja :)
    Śliczne kubeczki :)

    OdpowiedzUsuń