wtorek, 28 października 2014

Biała łazienka, tylko dla odważnych.

Łazienka, nieodzowny element naszego życia, który podczas urządzania własnego ,,m" pochłania bardzo dużo czasu, energii oraz zabiera spora część budżetu. Miejsce które musi spełniać swoją funkcję, służyć wszystkim domownikom oraz zapewniać pozytywne wrażenia estetyczne.

Dziś pod lupę idzie łazienka monotematyczna, z dominacją koloru białego. Jedna z najprostszych, a zarazem najtrudniejszych do urządzenia ponieważ w całej dostrzegalnej prostocie kryje się jedna bardzo trudna do pokonania pułapka. 

Kolor biały jest kolorem dominującym nad pozostałymi ze względu uniwersalności. Jest to jeden z najbardziej znanych kolorów na świecie, używanych w każdej dziedzinie życia i pasujących na każdą okazję oraz dobrze prezentującym się z innymi odcieniami.

Moim zdaniem do łazienki pasuje idealnie, gwarantuje poczucie czystości, ładu, elegancji i klasy, powiększa optycznie przestrzeń, daje poczucie sterylności, a z odpowiednimi dodatkami przytulności. Wydaje mi się, że na rynku mamy dostępne wszystkie elementy wyposażenia w tym kolorze, także nie musimy wkładać wiele wysiłku w ich wyszukiwanie.

Jedyną pułapką białej łazienki, ale za razem bardzo trudną jest utrzymanie w niej porządku, naprawdę trzeba wiele systematycznej pracy aby jej sterylny stan utrzymywał się na długie lata. Co jest najtrudniejsze, uważam, że fuga, ponieważ kiedy brud wda się właśnie w nią, stracimy całą kompozycję, łazienka nie będzie jedną całością tylko podzielonymi płytkami. Każdy element wymaga bardzo dużo uwagi, po to by za kilka lat nasza wymarzona łazienka nie stała się szarym i nieprzyjemnym pomieszczeniem z którego nie czerpiemy przyjemności.

Biała łazienka ma u mnie 100x tak, ale jeżeli nie lubimy sprzątać, gubimy się w codziennych domowych obowiązkach bądź po prostu nie możemy poświęcić im wiele czasu, zróbmy połączenie bieli z innym kolorem albo zamieńmy go na bardziej kremowy odcień.

Teraz mój ulubiony punkt każdego wpisu, inspiracje!:)

2 komentarze:

  1. piękne! Super są takie łązienki ale.... znam parę osób, które mają białe płytki w łazience na podłodze i mówią jedno :"NIGDY WIĘCEJ!!!". Umówmy się, nikt nie sprząta łazienki codziennie ;). Dlatego biała łazienka - tak, ale na podłodze coś "nie-białego". Inspiracje cudne, może sią rozmarzyć .... :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się w 100%, biała łazienka jest cudna, ale więcej z nią problemu niż radości:)

      Usuń