piątek, 6 marca 2015

Kobieta na budowie #3

Co powiedzie na układanie cegły w cyklu ,,Kobieta na budowie"?

Miałam ostatnio możliwość trochę po pomagać, a według moich wspaniałych fachowców bardziej po przeszkadzać kiedy układali cegłę na ścianach (wiecie robienie zdjęć i mówienie co chwilę ,,czy możesz się odsunąć" może trochę denerwować). Patrząc z boku fajna i przyjemna rzecz, bez kompilacji.

Dzisiejszy wpis jest pierwszą częścią, ponieważ na razie położymy cegłę na ścianie, a w kolejnych częściach będziemy fugować i impregnować.

Od czego zaczynamy oczywiście od kupienia cegły. 

Możemy wybrać tak zwaną cegłę z odzysku (czyli z rozbiórki) przygotowaną pod położenie naścienne bądź cegłę prefabrykowaną przygotowaną typowo pod sprzedaż. Następnie dobieramy klej w naszym przypadku był to klej do płytek, może być to klej do płyt kg bądź klej specjalnie pod cegłę. 

Następnie musimy zdecydować jakie odstępy między cegiełkami nas interesują, my wybraliśmy 1.2 cm czyli grubość płyty kg z której zrobiliśmy oddzielacze tnąc ją na małe kawałki. 

Jeżeli ustaliliśmy już wszystkie szczegóły to bierzemy cegłę do ręki, nakładamy zaprawę i przyklejamy do ściany i ot cała filozofia! 

Nasza cegła układana była na ścianie działowej i dobudowanej ścianie z karton gipsu, którą uprzednio zagruntowaliśmy i zabezpieczyliśmy siatką.

Jeżeli chcecie oglądać moje poczynania na bieżąco to zapraszam na profil facebook i instagram znajdziecie tam codzienną porcję zdjęć! (przekierowania znajdują się na prawym pasku ------>)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz